ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Чаплинський районний будинок творчості дітей та юнацтва – це чарівний світ творчості, різноманітність дитячих фантазій, веселі розваги, захоплюючі екскурсії та походи. У нашому позашкільному закладі вся навчально–виховна робота спрямована на розвиток у дітей духовного, морального та фізичного благополуччя.

Історія Чаплинського районного Будинку творчості дітей та юнацтва бере свій початок в далекому 1938 році під назвою «Піонерклуб». В 1941 році піонерклуб призупинив свою діяльність, яку було відновлено тільки у 1947 році як «Будинок піонерів». В зв’язку із зміною функцій, переорієнтацією роботи у 2000 році заклад реорганізовано в Чаплинський районний Будинок творчості дітей та юнацтва, з 2012 року рішенням сесії районної ради заклад функціонує як комунальний заклад Чаплинської районної ради «Чаплинський районний будинок творчості дітей та юнацтва».

Першими директорами закладу були Валько Микола Дем’янович, Козачок Леонід Полікарпович.

Далі заклад очолювали:

до 1967року - Подойма Тетяна Семенівна

1967 – 1971 р.р. - Бачинська Клавдія Савелівна

1971р. - Мона (Павлюченко) Жанна Миколаївна

1973 – 1978 р.р. - Жогло Валентина Михайлівна

1978-1981 р.р. – Дудкна (Дрозд) Любов Миколаївна

1981- 1983 р.р. - Грохольська Тетяна Григорівна

1983 – 1986 р.р. - Харченко Наталя Андріївна

1986-1989 р.р. - Васик Людмила Тимофіївна

1989 – 1992 р.р. - Жаров Віктор Павлович

1992 - 2011р.р. - Кулик Світлана Леонтівна

з 2011 року - Клімова Тетяна Василівна

Вагомий внесок у справу виховання підростаючого покоління й розвитку позашкільної освіти в районі внесли працівники Будинку піонерів Задорожня Г.Г., Мілейко М.М., Нечай Т.І., Кулик В.В., Кириченко П.Д., Кравець П.С.

Добре пам’ятають колишні гуртківці своїх керівників: Ярову К.П., Студзінську І.Б., Міхальчевську Л.Г. (туристичні гуртки), які провели з ними багато цікавих походів по дорогах Криму, Волині, Карпат; Бірюкова М.В. (військово-спортивний клуб «Каскад»); Пазинича В.Т.(авіа-моделювання, ракетомодельний гурток); Лимарєву О.Г. (танцювальний гурток), Кохан Г.В. та Посунько В.М. (натуралістичний гурток), Болгаріну М.В., Грохольську Т.Г., Кириленко А.І., Широкого М.В., Поставиченко Н.Ф..

Щедро несли дітям світло добра й любові, радість від спілкування, розвивали творчі здібності дітей і спонукали їх до пошуку та вміння бачити прекрасне в кожній творчій роботі дитини педагоги закладу Копитко Н.М., Недзельська О.Л., Алірізаєв М.М., Купріянова Т.П.

Будинок творчості є багатопрофільним позашкільним навчальним закладом, який забезпечує розвиток та задоволення потреб дітей за інтересами з основних напрямків діяльності: художньо-естетичний, декоративно-прикладний, соціально-громадський, туристсько-краєзнавчий, еколого-натуралістичний, науково-технічний.

Гуртківці є постійними учасниками та переможцями різноманітних обласних конкурсів, виставок та змагань: «Космічні фантазії», «Знай і люби свій край», «Сміється писанка у всій красі», «Альтернативна ялинка», «Барви таврійського краю», конкурс майстрів художнього читання «Наша земля – Україна», конкурс малих форм хореографії «Зимова казка», «Селянські зірочки», «Ми з України», конкурси та експедиції туристсько-краєзнавчого напрямку «Моя Батьківщина – Україна», «Мій рідний край». «Історія міс і сіл України», змагання з техніки пішохідного туризму, зі спортивного орієнтування. На базі закладу організовано роботу МАН.

Щороку наші вихованці, переможці обласних і Всеукраїнських конкурсів і змагань, отримують звання «Гордість району»

Для забезпечення дозвілля вихованців, у будинку творчості проводяться різноманітні масові заходи, святкові концерти, спортивні змагання та походи вихідного дня.

В будинку творчості в 2015 році почав функціонувати Музей освіти Чаплинського району. Тут відображені основні віхи історії освітянського поприща нашого району, висвітлені видатні постаті – гордість освітянської ниви від початку ХХ століття до сьогодення та найзначніші досягнення сучасної освіти.

Кiлькiсть переглядiв: 597

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.