Інформація про заклад

Будинок творчості Комунальний заклад «Чаплинський селищний будинок творчості дітей та юнацтва» – це позашкільний заклад освіти. Живе і розвивається, йде в ногу з часом, створює сприятливі умови для спільної творчості дітей та педагогів на родючій ниві освіти і мистецтва. Кожен рік – яскрава сторінка в його біографії. Основним напрямом діяльності є навчання і виховання дітей в позаурочний та поза навчальний час.

Професійне кредо педагогічного колективу: «Велич людини великої розкривається в тім, як вона поводиться з тими, хто ще тільки росте, розвивається» /Дейл Карнегі/

Девіз колективу: Вміння знаходити обдарованих та здібних дітей - талант, вміння їх вирощувати – мистецтво. Але найважливішим є любов до дитини.

Важливість навчання у позашкільному закладі.

Діти - наше майбутнє, це знають всі. Але діти, це, в першу чергу, наше сьогодення, і від того, які ми сьогодні створимо умови для розвитку дітей, таким і буде майбутнє нашого суспільства.

Та, на жаль, дуже часто саме діти найбільше страждають від байдужості нас, дорослих. І дуже часто саме вони не отримують розуміння і підтримки від батьків, почувають себе одинокими в своїх сім’ях.

Вся наша країна сьогодні переживає нелегкі часи. Зниження соціальних стандартів, зростання цін, економічна криза сприяє тому, що багатьом батькам стає все важче забезпечувати дітлахам належний розвиток. Та маленькі українці сьогодні, як ніколи раніше, потребують нашої підтримки.

І тому ми, дорослі, повинні показати дітям, що вони потрібні насамперед нам. Потрібні здоровими, розумними, сильними. Для цього треба щоб не тільки батьки, але й всі дорослі бачили в кожній дитині людину майбутнього. Тому ми мусимо, у першу чергу, поважати маленьку особистість, турбуватися про її стан, освіту, власним прикладом виховувати в ній чесність і справедливість, надати можливість кожній дитині проявити свої таланти, розвинути вміння, навчитися боротися і перемагати, досягати поставлених цілей і мети.

Саме для виконання цієї благородної місії у нашому селищі і функціонує комунальний заклад «Чаплинський селищний будинок творчості дітей та юнацтва». Навчання у якому, на відміну від обов’язкового навчання у школі, здійснюється на добровільній основі. Наш заклад фінансується з бюджету селищної ради, а тому батьки не оплачують вартість навчання педагогам.

Звичайно, на перший погляд може скластися враження про те, що діти перевантажені вже у школі, для чого ж їм ще й додаткове навчання. Але переваг отримання позашкільної освіти досить багато. Давайте розглянемо їх.

По перше, навчання у позашкільному закладі полягає у більш повному забезпеченні права дитини на розвиток і вільний вибір різних видів діяльності у вільний час. Адже саме тоді пришвидшується особистісне і професійне самовизначення дітей та підлітків.

Будинок дитячої творчості допомагає вирішити проблему раціональної організації вільного часу учнів, їх змістовного дозвілля. Дитина, яка набула досвіду в організації вільного часу, діяльності, у майбутньому має більше шансів краще пристосовуватися до мінливих умов соціально-політичного життя.

Плануючи свою роботу, ми - колектив Будинку дитячої творчості, перш за все, уявляємо дитину, яка може прийти до нас. Тому намагаємося, щоб кожен вихованець міг знайти тут комфортні умови, обрати цікаву для себе програму та кваліфікованого педагога. Адже дитина буде приходити до Будинку творчості, лише тоді, якщо їй тут буде цікаво.

Перевагою навчання у позашкільному закладі є й те, що тут створені умови для реалізації дитиною свого власного права на особистий вибір напрямку навчання, який сприяє її індивідуальному розвитку, вимогам і вподобанню.

Далі виходимо з того, що зміна діяльності - це найкращий відпочинок.

Саме зміна діяльності допоможе відпочити від виснажливого навчального дня, впоратися з накопиченою за день втомою. Після занять у гуртку чи секції дитина може зі свіжими силами приступати до виконання домашніх завдань.

Якщо ваша дитина відвідує танцювальний чи туристичний гурток, то шкільна розумова активність тут змінюється фізичною. Якщо це вокальний чи художній гурток - творчою. У гуртках прикладної творчості - руховою (моторною) активністю, тобто ручною працею. Навіть якщо ваші син чи донька віддали перевагу ляльковому театру чи літературному гуртку - все одно там вони будуть займатися тільки тим, що їм подобається, тим, що їх цікавить.

Приміщення, призначені для занять з дітьми, обладнані з урахуванням їх інтересів. Вони оснащені іграми, іграшками, матеріалами для творчості, хореографічним та туристичним обладнанням. В обов'язки дитини тут не входить по сорок п’ять хвилин сидіти прямо і нерухомо на жорсткому стільці за не завжди підходящою по зросту партою. У гуртках, до послуг втомленого учня, різні зони для занять, ігор і відпочинку: хочеш - займайся за столом, хочеш - зручно влаштуйся на канапці або пуфі, можеш навіть розташуватися на килимі, якщо тобі так більше подобається.

Батькам сором'язливої дитини психологи часто рекомендують записати його в будь який гурток. Групи там зазвичай нечисленні, значить, стрес не настільки великий, як, наприклад, у школі, і не так страшно з кимось познайомитися. Як правило, діти в гуртку більш схожі між собою, оскільки у них спільні інтереси. Це полегшує встановлення дружніх відносин.

Відвідуючи секцію, займатися в якій дійсно цікаво, навіть найбільш невпевнена у собі дитина обов'язково доб'ється успіху. Нехай невеликого, але дуже важливого для неї. І ця маленька перемога зміцнить віру малечі в себе, у свої сили. І ця дитина стане більш впевненою не тільки в ситуаціях занять у гуртку, але і в житті взагалі.

Останнім часом у нашому районі відзначається підвищена зацікавленість батьків в отриманні їхніми дітьми позашкільної освіти. Про це свідчить кількість звернень батьків з питання більш детального ознайомлення з можливостями закладу, умовами навчання, досягненнями наших вихованців.

Якщо ні ви, ні дитина точно не визначилися, чим він хоче і може займатися, або, можливо, дитина не проявляє яскраво вираженої обдарованості в будь якій конкретній області, нічого страшного: нехай займається в різних гуртках, нехай навіть міняє їх періодично - в цьому випадку його здібності теж будуть розвиватися. А з часом прийде визначеність і правильний вибір. Дітей, позбавлених талантів, не буває. А тому будьте впевнені, що, пробуючи, ви виявите те, до чого у сина чи доньки дійсно є схильність. У будь-якому випадку придбані на заняттях знання і вміння не пропадуть дарма: ваша дитина виросте різнобічно розвиненою людиною, що, безумовно, стане в нагоді йому в подальшому житті.

Кiлькiсть переглядiв: 788

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.